Molnár Gergő

molnargrg
Kína az európai diplomáciai kapcsolatok modelljévé tette Magyarországot Kína az európai diplomáciai kapcsolatok modelljévé tette Magyarországot

Hszi Csin-ping látogatása rávilágít, hogy Kína hajlandó jutalmazni a lojalitást.

tegnap, 15:52

Donald Trump a kígyókhoz hasonlította a bevándorlókat, és Hannibal Lectert dicsőítette Donald Trump a kígyókhoz hasonlította a bevándorlókat, és Hannibal Lectert dicsőítette

A volt amerikai elnök beszédével sokkolta a szombati nagygyűlésen részt vevő tömeget.

tegnap, 14:46

Krausz Ferenc: Tarthatatlan az Európai Unió kettős mércéje Krausz Ferenc: Tarthatatlan az Európai Unió kettős mércéje

A Nobel-díjas fizikus élesen bírálta az Európai Bizottság egyik döntését.

tegnap, 10:52

David Cameron brit külügyminiszter „rendkívül veszélyesnek” nyilvánította a harkivi helyzetet május 12-én. Cameron hangsúlyozta, hogy Kijev szövetségeseinek mindent meg kell tenniük, hogy „segítsenek az ukránoknak” – derül ki a brit külügyminiszter vasárnapi, Sky Newsnak adott televíziós interjújából.

Volodimir Zelenszkij elnök május 10-én megerősítette azokat a korábbi jelentéseket, amelyek szerint Oroszország újabb támadó hadműveleteket hajt végre a Harkivi területen, és harcokról számoltak be az ukrán–orosz határon, Harkiv városától 30 kilométerre északra.

Az ukrán hadsereg közölte, hogy május 11-én a „szürkezónához” tartozó, határ menti falvakban fékezték meg az orosz erőket, míg Oroszország öt helyi település elfoglalását jelentette be.

Az április 24-én jóváhagyott késedelmes, 61 milliárd dolláros amerikai katonai segélycsomagról szólva Cameron azt mondta, hogy jobb lett volna, ha a finanszírozás korábban érkezik. De hozzátette, hogy a pénz „változást fog hozni”.

A Harkivban zajló új orosz offenzíva közepette az ukrán határ menti városokat súlyos csapások érték. Az orosz csapatok az elmúlt nap folyamán 27 települést támadtak meg a Harkivi területen, három ember meghalt, öt pedig megsebesült. Az elmúlt két napban több mint 4000 civilt evakuáltak otthonából – közölte Oleh Szinegubov, Harkiv kormányzója.

Oroszország egy hónappal a párizsi olimpiát követően, annak alternatívájaként megrendezi a Barátság Játékokat szeptember 15–29. között. A győzteseknek érmeket és pénzt ajánlanak fel – írja a The Kyiv Post. Matvij Bidnij, Ukrajna ifjúsági és sportminisztere szerint Vlagyimir Putyin „figyelmen kívül hagyja az olimpizmus elveit”, és csak propagandaként akarja használni a sportot.

Az eseményt széles körben Oroszország válaszának tekintik arra, hogy a 2022 februárjában történt ukrajnai invázió miatt – a szövetséges Belorusszal együtt – nem indulhathatnak a nyári olimpiai játékokon nemzetként. Az orosz és belorusz sportolók a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) pénteki döntése nyomán semleges színekben indulhatnak.

Miután Oroszország állami szinten úgy döntött, hogy finanszírozza az úgynevezett Barátság Játékokat, és létrehozta az úgynevezett »Nemzetközi Barátság Szövetséget«, hogy megszervezze az eseményt, az egész világnak bebizonyította, hogy semmibe veszi az olimpizmus elveit

– fogalmazott Matvij Bidnij, Ukrajna ifjúsági és sportminisztere.

Az orosz és belorusz sportolók túlnyomó többsége nem teljesíti a Párizsban semlegesként való részvételhez szükséges feltételeket, így a Barátság Játékok lehetőséget kínálnak számukra, hogy egy globális, több sportágat felölelő versenyen indulhassanak.

Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke a Barátság Játékokat „a sport politizálására irányuló cinikus kísérletnek” nevezte, és a NOB felszólította a többi nemzetet, hogy ne vegyenek részt a rendezvényen.

Az idei Eurovíziós Dalfesztivál „minden szombatot vagy rituális szentségtörést felülmúlt” – jelentette ki Marija Zakharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője Telegram-csatornáján. A Kreml képviselője hozzátette, hogy „Nyugat-Európa temetése a szokásos módon zajlik”.

Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője közösségi oldalán közzétett egy videót a különböző országokból érkező Eurovíziós résztvevők fellépéséről a svédországi Malmőben. A videóban látható színpadi produkciókat Igor Kornyeljuk szovjet-orosz zenész háttérzenéje kíséri, amely a Sátán bálja-jelenetben hallható a Mester és Margaritában.

Az Eurovízió 2024 felülmúl minden orgiát, covent vagy rituális szentségtörést. Nyugat-Európa temetése zökkenőmentesen zajlik. Nincsenek meglepetések

– jegyezte meg az orosz külügyminisztérium hivatalos képviselője.

Oroszország az elmúlt években nem vett részt a versenyen. 2022. február 25-én az Európai Műsorszolgáltatók Uniója (EBU) bejelentette, hogy az ukrajnai helyzet miatt az Orosz Föderáció nem képviselteti magát az Eurovízión. Másnap az Összoroszországi Állami Televíziós és Rádiós Műsorszolgáltató Társaság, a Channel One és az Ostankino rádióház bejelentette, hogy kilépnek az EBU-ból.

Oroszország azt tervezi, hogy 2024-ben megrendezi az első televíziós zenei versenyt, az „Intervíziót”. Több ország jelezte már érdeklődését iránta – írja a TASZSZ.